Představení míčků TaylorMade TP5

TaylorMade začátkem roku 2017 uvedla na trh svůj nejnovější řadu golfových míčků TP5 a TP5x, který podle společnosti TaylorMade představuje nejkomplexnější míček na Tour.

Obě verze míčku jsou navrženy tak, aby se s nimi dalo hrát s každou holí, kterou máte v golfovém bagu.

Jedná se o pěti-vrstvý míček, který disponuje třemi jádry (Tri-Fast Core), jenž má za následek kompresi okolo 83 u verze TP5 a až 90 u verze TP5x – dodává tak míčkům pružnost a vysokou rychlost.

Přes tato tři jádra je další vrstva, která má střední pružnost a přidává míči rychlost (s kompresními čísly 24 a 35). Třetí vrstva Tri-Fast jádra je tuhá (s kompresními čísly 44 a 55) a je nejrychlejší ze všech tří vrstev.

Oficiální obrázek výrobce @TaylorMade

 

Tri-Fast jádro je pokryto další vrstvou, a to technologií Dual-Spin krytu, která poskytuje neskutečný spin při hře do greenu. Míčky TP5 mají vnitřní uretanový kryt z měkkého odlitku, který se vyznačuje 322 diply (důlky).

Závěrečné shrnutí

Pokud si nejste úplně jistí, co všechny odborné termíny výše znamenají, tak vám vše jistě objasní naše závěrečné shrnutí.

Míček TP5 je navržen tak, aby posyktoval měkčí pocit s dlouhou vzdáleností. Zatímco trošku těžší míček TP5x využívá ultra-tenkou konstrukci pro vyšší odpaly s nízkou rotací, čímž je dosaženo ještě větších vzdáleností.

Míčky ve standardním balení 12 ks se dají pořídit od 1 750 Kč pro obě verze.